Перша консультація у психолога, як і будь-що, нове та невідоме, викликає багато хвилювання.  Іноді настільки, що наважитись зробити цей крок – прийти на консультацію, буває зовсім нелегко.  Щоб задовольнити ваш інтерес до такого формату роботи з психологом та допомогти знизити рівень тривоги, який пов’язаний з невідомою діяльністю, я вирішила трохи розповісти про те, як зазвичай проходить перша зустріч.

Психолог та психотерапевт працюють «собою», тобто основним інструментом у роботі є наша особистість, тому, дуже важливо, щоб людина, яку ви обрали на роль вашого психолога викликала симпатію, довіру. З психологом ви бачитиметесь щонайменше двічі на місяць, погодьтеся, це не мало, а якщо спеціаліст одразу викликає антипатію, це може бути пов’язано не лише зі спротивом до роботи, про що часто вказують психологи у своїх статтях, а й з тим, що просто не «ваша» він людина, так буває. Перша консультація – це нагода «придивитись» один до одного. Для клієнта – це можливість визначити чи підходить йому психолог, а для психолога – чи може він допомогти клієнтові.

Як домовитись про першу консультацію?  Ви телефонуєте мені, ми домовляємося про місце, ціну та час, зручний для нас обох і в призначений день зустрічаємося.

Як це відбувається?  Консультація відбувається у затишному кабінеті, де ми сідаємо на зручних стільцях один напроти одного та спілкуємося.

Під час першої зустрічі ми знайомимося. Ви розповідаєте мені про себе, про своє життя, про те, що вас хвилює і з чим хотіли б попрацювати. Я ставлю уточнювальні запитання, відповіді на які допомагають мені краще зрозуміти вас та те, з чим ми будемо працювати. Я можу розповісти про себе, якщо це важливо для вас, відповісти на запитання.

На завершення консультації ми домовляємося про те, чи будемо разом працювати, обговорюємо орієнтовну кількість та періодичність зустрічей, умови пропусків та дострокового завершення консультування.

Скільки часу триває зустріч? Тривалість індивідуальної консультації психолога – 50 хвилин.

Краще не запізнюватися на консультації, адже після вас у мене записаний наступний клієнт, тому я не можу розширити наш час як би сильно цього б не хотілося.

Не залежно від того, чи це єдина наша зустріч, чи Ви вирішите продовжувати, під час зустрічі я гарантую:

  • Конфіденційність;
  • Безпечний простір;
  • Безоціночне ставлення.

До зустрічі!